Čeští producenti představili na letošním Brau Beviale technologické novinky pro nápojový průmysl

Nápojový průmysl

Čeští producenti představili na letošním Brau Beviale technologické novinky pro nápojový průmysl

18.11.2014 11:09:00

Největší evropská přehlídka technologií pro nápojový průmysl, norimberský Brau Beviale zaznamenala vysokou účast přes 37 000 expertů a několik českých vystavovatelů si pochvalovalo zajímavé kontakty. Od 11. do 13. listopadu proudilo do areálu mnoho návštěvníků z celého světa, kteří si nechtěli nechat ujít možnost vidět to nejlepší, co světoví výrobci nápojové techniky nyní nabízejí. Opět se zúčastnila i společnost Nate z Chotěboře. „Letos jsme přijeli s technologií s přetlakovým plněním s elektronickým ovládáním. Je to revoluce v plnicích systémech, kterou si necháváme patentovat. Hlavní výhodou je úspora plněného nápoje, což dále závisí na výkonu plniče,“ řekla redakci Automatizace v potravinářství marketingová pracovnice firmy Jana Kavalírová. „Zákazníků i těch potenciálních chodí hodně a jsme spokojeni,“ dodala.

Řadu pivovarských odborníků, kteří se této akce v hojném počtu zúčastňují, si nemohl nechat ujít významný český hráč v tomto oboru ZVU Potez. „Hlavní motto firmy tady v Norimberku je představení projektu kompletního pivovaru v Etiopii o výkonu 600 hektolitrů, který dodáváme kromě stáčecích linek a stavební části. Je to standardní pivovar s automatickým varným procesem. Pro nás je Brau Beviale světlým bodem, protože je to dobře obsazený veletrh,“ pochvaloval si účast vedoucí obchodu ZVU Potez Martin Kováč.

Důležitou akcí je Brau Beviale také pro producenta automatizovaných systémů pro nápojový průmysl společnost CHEOPS. „Jsme spokojeni na více než sto procent, protože přišlo mnoho zákazníků z řady zemí a zajímali se o to, co děláme. Představujeme tady novou linku na plnění keg sudů pro minipivovary s kapacitou okolo 45 sudů, ale jsme schopni plnit do skleněných či plastových lahví a nabízíme také mycí linky. Představujeme ale i manipulaci s naplněnými obaly, tedy, vkladače, paletizaci, balení, ale i pastery a podobně. Jsme schopni postavit kompletní technologii,“ popsal aktivity firmy na veletrhu její obchodní ředitel Libor Přibyl.

Významným hráčem na poli výstavby pivovarů jsou i Pacovské strojírny, které opět nemohly na tomto podniku chybět. „Velký zájem tady budí bloková varna o objemu 5,5 hektolitrů, protože je v celoměděném provedení. Máme tady skoro čtyřikrát více návěsníků než před dvěma lety. Projevuje se tady úžasně globalizace, kdy k nám chodí zájemci ze zemí bývalého Sovětského svazu až po severní Evropu, Severní či Jižní Ameriku nebo z Afriky,“ netajil se nadšením generální ředitel společnosti Ludvík Ješátko.

Českým výrobcům nápojů je znám i rakouský dodavatel softwarových řešení COPA-DATA. „Letos je naším hlavním produktem na Brau Beviale systém pro šaržovou výrobu pro výrobu potravin a nápojů. Tento veletrh je velmi dynamický, kde potkáváme řadu koncových zákazníků,“ uvedl manažer pro oblast výroby potravin a nápojů Emilian Axinia.

Text a foto: Petr Pohorský, Automatizace v potravinářství

 • Ani Endress+Hauser není v tuzemsku zdaleka neznámým pojmem.
  Ani Endress+Hauser není v tuzemsku zdaleka neznámým pojmem.
 • Lahvové linky všeho druhu také byly k vidění v hojném počtu.
  Lahvové linky všeho druhu také byly k vidění v hojném počtu.
 • Měření a regulace představená firmou Jumo je také důležitá pro výrobce nápojů.
  Měření a regulace představená firmou Jumo je také důležitá pro výrobce nápojů.
 • Nemohly chybět balicí technologie.
  Nemohly chybět balicí technologie.
 • Pacovské strojírny se také hlásily s českou produkcí celoměděné varny pro pivovarskou výrobu.
  Pacovské strojírny se také hlásily s českou produkcí celoměděné varny pro pivovarskou výrobu.
 • Pozornost budila i softwarová řešení pro nápojový průmysl.
  Pozornost budila i softwarová řešení pro nápojový průmysl.
 • Představila se i Destila.
  Představila se i Destila.
 • Společnost NATE s úsměvem reprezentovala Jana Kavalírová
  Společnost NATE s úsměvem reprezentovala Jana Kavalírová
 • Společnost SMC je také známa českým i slovenským expertům.
  Společnost SMC je také známa českým i slovenským expertům.
 • Také u společnosti CHEOPS nechyběli exotičtí hosté.
  Také u společnosti CHEOPS nechyběli exotičtí hosté.
 • ZVU přijel představit svůj africký projekt pivovaru.
  ZVU přijel představit svůj africký projekt pivovaru.
Zemědělci bojují s dopady koronaviru, pomoci jim může digitalizace

↑ nahoru