Carlsberg si chce upevnit pozici v Číně

25.02.2013 14:17:46

Dánský výrobce piva Carlsberg si chce upevnit pozici na důležitém čínském trhu. Jedná proto o zvýšení podílu v čínském pivovaru Chongqing Brewery, ve kterém je již nyní největším akcionářem s téměř 30 procenty akcií. Oznámila to dnes firma.

Asie nyní stojí v centru konkurenčního boje největších světových pivovarů. Na provozním zisku Carlsbergu se podílí 12 procenty a na jeho celkovém prodeji 18 procenty, napsala agentura Reuters. Carlsberg se podobně jako konkurenti snaží prostřednictvím expanze na rozvíjejících se trzích kompenzovat slabou poptávku v Evropě. Firma již loni uvedla, že má v plánu získat stoprocentní kontrolu nad Chongqing Brewery. "Je to opravdu atraktivní pivovar na atraktivním čínském trhu," uvedl analytik Morten Imsgard ze společnosti Sydbank.

Carlsberg je čtvrtým největším producentem piva na světě. Mezi jeho nejznámější značky patří Carlsberg, Tuborg, San Miguel či Kronenbourg. Firma úzce spolupracuje s Budějovickým Budvarem, který je od června 2007 výhradním importérem Carlsbergu do České republiky. Carlsberg se naopak stará o prodej produktů Budvaru na některých zahraničních trzích.

ČTK

Automatizace a modernizace pivovarů 2020

↑ nahoru