Pivovarství

Carlsberg po loňském přerušení výroby zavírá dva pivovary v Rusku

Carlsberg po loňském přerušení výroby zavírá dva pivovary v Rusku

29.01.2015 10:37:00

Kodaň 29. ledna (ČTK) - Dánská pivovarnická skupina Carlsberg se rozhodla uzavřít v Rusku dva z deseti pivovarů, které v této zemi provozuje. Důvodem je přerušení výroby, které nastalo v loňském roce. "Po loňském přerušení produkce ve dvou našich ruských pivovarech Carlsberg Group zhodnotila svou ruskou strukturu produkce," sdělila podle agentury Reuters firma v prohlášení.

Carlsberg, který se v posledních měsících potýkal s prudkým poklesem poptávky na důležitém ruském trhu, je čtvrtým největším producentem piva na světě. Mezi jeho nejznámější značky patří Carlsberg, Tuborg, San Miguel či Kronenbourg.

Ruský trh se podílí zhruba třetinou na celkovém provozním zisku firmy. Skupina Carlsberg sdělila, že zavření obou ruských provozů se dotkne 500 až 600 zaměstnanců. Pro společnost bude znamenat odpis ve výši zhruba 700 milionů dánských korun (2,6 miliardy Kč). Firma jej zahrne do mimořádných položek, přičemž provozní zisk za rok 2014 ani očištěný čistý zisk za rok 2014 prý tento odpis nezasáhne.

Zemědělci bojují s dopady koronaviru, pomoci jim může digitalizace

↑ nahoru