Mražené potraviny

Bidfood rozšiřuje výrobní a logistické kapacity

21.12.2016 16:38:00

Výrobní provozy a distribuční depa Bidvest, od nového roku Bidfood, se stále rozrůstají. V České republice a na Slovensku se v letošním roce rozeběhlo několik projektů. Rozšiřují se provozy pro zpracování ryb, pracuje se na nových depech a také se chystá distribuce čerstvého ovoce a zeleniny v Praze a okolí.

Bidfood adaptuje v sousedství kralupského areálu odkoupené budovy a sklady, které přestaly sloužit původnímu účelu. Během rekonstrukce vzniknou nové nakládací rampy, sklady se rozdělí do více komor, kde se vybuduje chlazení. Díky tomu Bidfood bude moci pod hlavičkou Tekoo distribuovat čerstvé ovoce a zeleninu nejen na Moravě, ale od jara nově také v Praze a okolí. Zároveň se do těchto prostor na podzim přestěhuje pražský distributor nápojů Gastrostella. Obě firmy patřící ke skupině Bidvest, respektive Bidfood, tak čeká další společný rozvoj.

Bidfood Slovakia plánuje na květen 2017 otevření zcela nového distribučního depa v Prešově. Bohužel stávající areál uprostřed zástavby nebylo kam rozšířit, takže v říjnu 2016 se začalo stavět na okraji města. Nové depo umožní další rozšiřování sortimentu na Slovensku. Také v České republice je třeba více skladovacích prostor. Kvůli výhodnosti zkracování dojezdových vzdáleností rozvozových aut k zákazníkům vznikl projekt pátého distribučního depa. Geograficky nejvýhodnější bude vybudovat depo ve východních Čechách. Páté depo ulehčí těm současným a umožní obecné navýšení sortimentu. Začátek výstavby se plánuje po vyřízení potřebných povolení.

http://www.bidfood.cz/

Zemědělci bojují s dopady koronaviru, pomoci jim může digitalizace

↑ nahoru