Bernard zvedl v prvním čtvrtletí výstav, plánuje i investice do výroby

Pivovarství

Bernard zvedl v prvním čtvrtletí výstav, plánuje i investice do výroby

03.06.2019 14:44:00

Humpolec (Pelhřimov) 3. června (ČTK) - Rodinný pivovar Bernard v Humpolci zvýšil v letošním prvním čtvrtletí výrobu piva v meziročním porovnání o 8,2 procenta na 77.100 hektolitrů. Během chladného a deštivého května se ale růst snížil na jedno procento, řekl dnes ČTK generální ředitel a spolumajitel pivovaru Josef Vávra. Letošní investice v pivovaru převýší sto milionů korun, z větší části se budou týkat vytvoření návštěvnického centra.

Roční produkce piva pivovaru Bernard se v posledních letech pravidelně zvyšuje. Za celý minulý rok podnik uvařil rekordních 382.000 hektolitrů. Pro prodej piva je podle Vávry důležité počasí. Když bude svítit slunce, věří, že letošní výstav znovu stoupne. Pro pivovarníky je podle něj ale také dobře, když naprší a bude dost vody a ječmene pro výrobu piva.

Pivovar připravuje další investice do výrobního zázemí. Největší akcí teď však bude stavba čtyřpatrového centra pro návštěvníky, s restauracemi a kinosálem pro 60 lidí, které plánuje firma otevřít zkraje roku 2021. Stavbu s celkovými náklady okolo 100 milionů korun zahájila dnes. Její součástí je i vytvoření vyhlídky na město z více než 30 metrů vysokého pivovarského komína. Podle očekávání vedení pivovaru by centrem měly ročně projít desetitisíce lidí, včetně zájezdů.

Loňské tržby pivovaru Bernard byly skoro 781 milionů korun proti 672 milionům Kč za rok 2017. Za technologie a stavební úpravy firma minulý rok vydala 68 milionů Kč. Pracuje v ní okolo 200 lidí. Bernardu patří také sladovna v Rajhradě u Brna. V pivovaru, který je akciovou společností, vlastní Vávra 25 procent akcií, stejně jako Stanislav Bernard. Zbývajících 50 procent drží od roku 2001 belgický pivovar Duvel Moortgat.

Zemědělci bojují s dopady koronaviru, pomoci jim může digitalizace

↑ nahoru