Produktové novinky

B&R zkracuje dobu vývoje o 67% prostřednictvím mapp Technology

29.01.2015 14:22:00

B&R představí na veletrhu SPS/IPC/Drives převratnou novinku „mapp Technology“. Její modulární funkční bloky výrazně usnadňují vývoj softwaru a urychlují tak vývoj nových strojů průměrně o 67%. Navíc snižují také náklady na správu a údržbu.Software hraje v moderních strojích a výrobních linkách stále významnější roli. Přitom inženýři většinou stráví nejvíce času vývojem základních funkcí, jakými jsou zpracování poruchových hlášení nebo ukládání parametrů a receptur.

Modulární bloky – turbo pro vývoj
Mapp zbavuje programátory právě těchto stále se opakujících vývojových prací. Přináší předpřipravené softwarové bloky, které jsou snadno použitelné a dobře otestované a navíc komunikují mezi sebou. Programátor se tedy může plně soustředit na svou hlavní úlohu, kterou je vlastní algoritmus stroje nebo linky.

Mapp komponenty jsou včleněny do automatizačního software od B&R. Každý programátor, který pracuje s Automation Studiem, může mapp používat. Software postavený na mapp blocích je velmi přehledný, což výrazně usnadňuje práci v týmu, zvyšuje spolehlivost strojů a snižuje nároky na údržbu.

http://www.br-automation.com/

Automatizace a modernizace pivovarů 2020

↑ nahoru