B&R podporuje pracovní skupiny pro real-time v OPC organizaci

Aktuality

B&R podporuje pracovní skupiny pro real-time v OPC organizaci

21.05.2015 13:42:00

B&R bude podporovat nové pracovní skupiny, jejichž úkolem je přidat vlastnosti komunikace v reálném čase do OPC UA komunikačního standardu. To bude zahrnovat dvě klíčová doplnění. Prvním je model Producent – Konzument; dalším je využití standardu IEEE 802.1 pro časově kritické sítě (TSN). B&R se chystá přispívat svými expertními znalostmi v oblasti real-time. „Vylepšení OPC UA standardu bude získáno z naší zkušenosti ve vývoji časově kritických řešení,“ říká Stefan Schöenegger, marketingový manažer B&R.

Vyšší rychlosti
OPC UA již zahrnuje známou klient-server architekturu, ale model Producent – Konzument přidá možnost komunikace jednoho subjektu mnoha dalšími najednou, což má rozhodující výhodu při komunikaci ve velkých distribuovaných systémech. “Toto je základní požadavek pro M2M (stroj-stroj) komunikaci nacházející se v systémech jakými jsou například balicí linky.” Vysvětluje Schöenegger. POWERLINK je založen na stejné architektuře.

Schopnosti reálného času v OPC UA standardu
Za účelem splnit real-time požadavky, bude používat OPC UA IEEE 802.1 TSN standard. “V současné chvíli je TSN stále pracovní název pro novou skupinu IEEE standardů navržených pro dosažení real-time schopností v IEEE 802 Ethernet standardu,” říká Schöenegger. To by umožnilo hladký přenos do rychlejšího Ethernet standardu jako je POWERLINK pro komunikaci v poli a náročné řízení pohybu. V pozadí automatizačního průmyslu je TSN současně vyhodnocováno také v automotive a telekomunikacích. První auta založená na TSN jsou očekávána na trhu již v blízké budoucnosti. To by mohlo napomoci rychlému rozšíření této technologie. Kromě B&R budou nové OPC skupiny podporovány dalšími lídry v automatizaci, jak uvedla KUKA 13. 4. 2015.

Totální balík: OPC UA a POWERLINK
OPC UA již hraje centrální roli v IT oblasti moderních produkčních systémů. “Přidání TSN a modelu Producent – Konzument výrazně rozšíří oblast OPC UA aplikací.” Říká Schöenegger. V kombinaci s otevřeným standardem POWERLINK a openSAFETY je výsledkem totální balík pro bezpečnou a konzistentní ethernetovou komunikaci až na úroveň senzorů v poli.

http://www.br-automation.com

Zemědělci bojují s dopady koronaviru, pomoci jim může digitalizace

↑ nahoru