Program

Automatizace a modernizace pivovarů 2019

Moderátor konference
Ing. Jaromír Fiala, Ph.D.

 

08.40–09.30 Registrace účastníků a občerstvení
09.35–09.40 Zahájení konference
09.40–10.00

Ing. Michaela Mezerová, metodik odboru kontroly, laboratoří a certifikace, Státní zemědělská a potravinářská inspekce

Téma prezentace: Základní změny v definicích pojmů, kategorizaci a označování piva

10.00–10.20

Ing. Milan Starec, pivovarský historik

Téma prezentace: Počátky českého pivovarského strojírenství v kontextu kvalitní průmyslové architektury

10.20–10.40

Radek Velebil, obchodní ředitel, KUKA Roboter

Ing. Robert Obertík, technický riaditeľ, Banskobystrický pivovar, a.s.

Téma prezentace: Robotizační projekty v pivovarství

10.40–11.00

Michal Masařík, Automation Specialist, Pivovar Starobrno

Téma prezentace: Seznámení s digitalizačními řešeními pivovaru Starobrno - využití chytrých hodinek, monitoring zařízení profinet, monitoring ProfiBus, vzdálená správa, využití mobilních zařízení…. Digitalizace nejen pro velké pivovary.

11.00–11.20

Václav Šimek, manažer stáčíren, Plzeňský Prazdroj

Téma prezentace: Budoucnost automatizace stáčení v Plzeňském Prazdroji

11.20–11.40

Martin Vrba - BIRE.CZ, pivovarnictví a sladovnictví

Téma prezentace: Specifika výstavby a technologického řešení pivovaru v Sýrii v podmínkách válečného konfliktu

11.40–12.10 Přestávka na občerstvení
12.10–12.30

Tomáš Muthný, produktový specialista, Anton Paar Czech Republic s.r.o.

Téma prezentace: Přístroje Anton-Paar v procesu automatizace pivovarů - praktické zkušenosti a ukázky

12.30–12.50

Ing. Vladimír Schnurpfeil, ředitel, Murrelektronik CZ, spol. s r.o.

Téma prezentace: Instalační řešení pro pivovarnictví – vliv zvoleného typu instalace na investiční a provozní náklady, možnosti diagnostiky dle zvoleného typu instalace, diagnostika a vizualizace technologie bez zásahu do procesního řízení

12.50–13.10 Michal Kuna, B+R automatizace, spol. s r.o.
Téma prezentace: ACOPOStrak - revoluce v hromadné výrobě
13.10–13.30

Martin Hromada, obchodní zástupce pro Českou republiku, Wilhelm Fischer
Téma prezentace: Balící technika a automatizace na nejvyšší úrovni

13.30–14.30 Přestávka na oběd
14.30–15.00

Ing. Petr Matiášek, výkonný ředitel, ESONIC a.s.

Ing. Štěpán Tkadlec, ředitel, Únětický pivovar a.s.

Téma prezentace: Automatizace řemeslného pivovaru
15.00–15.20

Ing. Tomáš Kopecký, jednatel, CHEOPS spol. s r.o.

Téma prezentace: Základní a pokročilé metody diagnostiky mytí a plnění KEG sudů

15.20–15.40

Ing. Tomáš Kinčl, Ústav biotechnologie, VŠCHT Praha

Téma prezentace: Teoretické zhodnocení ekonomického a kvalitativního přínosu automatizace minipivovaru na základě poznatků z výroby piva na plně automatizované varně pokusného pivovaru VŠCHT Praha. Návrh optimálního rozsahu automatizace minipivovaru.
15.40–16.00

Pavel Palouš, sládek, Pivovar Ládví COBOLIS

Téma prezentace: Rizika automatizace minipivovaru a její nevýhody oproti velkému průmyslovému podniku
16.00–16.20

Závěr programu

16.20–17.50

Prohlídka areálu včetně pivovaru

17.50–02.00

Společenský večer s rautem

↑ nahoru