AB InBev urovnal spor s vládou USA, může ovládnout Grupo Modelo

20.04.2013 20:13:33

Největší světový producent piva, společnost Anheuser-Busch InBev, s ministerstvem spravedlnosti USA urovnal spor, který mu bránil ovládnout celou mexickou pivovarskou skupinu Grupo Modelo. Nyní bude moci AB InBev dál expandovat převzetím zbylých 50 procent akcií mexické skupiny, která je výrobcem známé značky Corona. AB InBev za podíl nabídl 20,1 miliardy dolarů (asi 396 miliard Kč).
Antimonopolní oddělení ministerstva podalo na konci ledna na AB InBev k soudu žalobu. Podle ní je transakce nelegální, protože by skupině získala na americkém trhu takový podíl, že by mohla snadno zvyšovat ceny. Už nyní má AB InBev na americkém trhu podíl téměř 50 procent.
Ministerstvo slíbilo, že žalobu stáhne za to, že skupina po ovládnutí Grupo Modelo prodá jeden z jejích mexických pivovarů Piedras Negras. Jeho kupec Constellation Brand musí navíc pivovar rozšířit tak, aby do konce roku 2016 vyráběl nejméně 20 milionů hektolitrů piva. AB InBev má v portfoliu asi 200 značek z celého světa. Jsou mezi nimi i značky Budweiser, Beck's a Stella Artois. Pivovar vznikl v roce 2008, když belgická skupina InBev koupila americký Anheuser-Busch.

ČTK

Zemědělci bojují s dopady koronaviru, pomoci jim může digitalizace

↑ nahoru